Yhteystiedot

Kunta Joensuu
Postiosoite PL 59
Postinumero ja postitoimipaikka 80101 Joensuu
Sähköpostiosoite kirjaamo@jns.fi
Puhelinnumero Puh. 013 267 7111

WWW-sivut

www.jns.fi

Rakennusvalvonta

Rakennusvalvonta
Muuntamontie 5
80100 Joensuu
puh 013 267 7111 (vaihde)
fax 013 267 3525
Toimisto avoinna klo 9-15.
Rakennusvalvonnan päivystys Teknisenviraston aulassa klo 10.00-12.00.

Rakennustarkastaja

Jukka Hyttinen
jukka.hyttinen@jns.fi
puh. 050 330 6295

 

Toimistosihteeri
Raija Peltola-Aikonen
Lupa-asiakirjojen vastaanotto ja arkistopalvelut
Raija.peltola-aikonen@jns.fi
puh. 050 311 9193

Toimistosihteeri
Riitta Pelkonen
Lupa-asiakirjojen vastaanotto ja arkistopalvelut
riitta.pelkonen@jns.fi
puh. 050 311 6273

Ymparistövalvonta

Ympäristönsuojeluyksikkö

Muuntamontie 6
80100 Joensuu

Ympäristönsuojelupäällikkö Jari Leinonen
 puh (013)267 5497 tai 050 376 8584
jari.leinonen@jns.fi

Ympäristönsuojelutarkastaja Maria Kunnari
puh (013) 337 5496 tai 050 310 9435
maria.kunnari@jns.fi

Ympäristötarkastaja Pauliina Palmgrén
puh (013) 337 5478 tai 050 311 6297
pauliina.palmgren@jns.fi

Ympäristönhoitaja Jaakko Vasarainen
puh (013) 337 8976 tai  040 547 9937
kaarna@jns.fi
jaakko.vasarainen@jns.fi

Vesihuoltolaitos

Joensuun Vesi
Muuntamontie 5 PL 148
80100 Joensuu
puh. (013) 337 3550
joensuunvesi@jns.fi


Yhteyshenkilö jätevesiasioissa

Ympäristönsuojelupäällikkö Jari Leinonen
puh (013)267 5497 tai 050 376 8584
jari.leinonen@jns.fi

Ympäristönsuojelutarkastaja Maria Kunnari
puh 050 310 9435
maria.kunnari@jns.fi

Ympäristötarkastaja Pauliina Palmgrén
puh 050 311 6297
pauliina.palmgren@jns.fi

Jätevesineuvonta

Jässi-jätevesineuvontahanke
Jätevesineuvoja Kirsi Mäkinen
puh. 045 881 4200
kirsi.makinen@jatevesihanke.fi
www.jatevesihanke.fi

Määräykset ja ohjeet

Rakennusjärjestys

Joensuun kaupungin rakennusjärjestys 1.4.2010

Jätehuoltomääräykset

 

Ympäristönsuojelumääräykset

Joensuun kaupungin ympäristönsuojelumääärykset   1.8.2011

Ohje jätevesien käsittelyyn

Jätevesienkäsittely viemäriverkoston ulkopuolella

Muut asiakirjat

Takaisin kuntahakuun